Cairanne 2017 Domaine Romain Roche

365 Kč / ks
Skladem

červené víno suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Grenache a Syrah ze starých vinic v AOC Cairanne. Špičková ukázka této oblasti, plné, mohutné a krásné víno z jižní Rhôny. 

Po ruční sklizni se hrozny otrhají a zrají pod kontrolou teploty 3 – 4 týdny v betonu (Grenache) a nerezu (Syrah). Po vykvašení víno dozrává většina 8 – 10  měsíců v betonu, aby se zakulatilo a harmonizovalo, polovina Syrahu zraje ve starých sudech. . 

Chuť a vůně: Tmavá červená barva a vůně červeného ovoce typická pro jih Rhôny. V chuti výrazná ovocná chuť černých třešní a koření, hamronické a okouhlá, dlouhá dochuť.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

R. Roche pěstuje Syrah na bílém jílovitém podloží, a Syrah a Carignan na červených oblázcích s jílem. Sklízí ručně a hrozny kompletně zbavuje třapin. Každá odrůda a každý vinice kvasí samostatně v malých nádobách. Část Syrahu zraje v sudech, ale spíše pro zjemnění než aby získávala chuť dřeva.  Jeho vína jsou ve výsledku typické a velice krásné Cairanne, s jemností Syrahu, plnou ovocnou chutí Genache, výraznými sladkými taniny a plnosti a komplexní temnotou Carignanu.