Cairanne 2018 Domaine Roche

červené víno suché 0.75L

310 Kč / ks
Kategorie: Francouzská vína
 

Terroir:  Vybrané oblázko-hlinité vinice mimo AOC Cairanne, většinou starší než 70 let.           

Cuvée:   100 % Grenache

Vinifikace:    Ručně sbírané hrozny  zrají klasicky v betonových tancích při kontrolované nízké teplotě.

Chuť a vůně   Jasná rubínová barva.  Plná, pěkně zakulacená  chuť tmavých třešní a červeného ovoce s výraznými jihorhônskými sladkými taniny. Dlouhá dochuť.

.Romain studoval enologii postupně v Beaune, Montpellieru a Toulouse, pobyl i v Austrálii a USA a po návratu chtěl dělat vlastní vína.  V roce 2009 převzal od otce 15 hektarů vinic a zahájil práce pod vlastní hlavičkou. Jeho základní ideou je soustředění na práci na vinici a jeho cílem je vytvářet plná, silná, čistá a vyvážená vína s mottem “Tout passe par la vigne”  -  vše prochází vinicí. Sklep otevřel v roce 2014 a také začal nabízet vlastní vína.  

Pěstuje Syrah na bílém jílovitém podloží, a Syrah a Carignan na červených oblázcích s jílem. Sklízí ručně a hrozny kompletně zbavuje třapin. Každá odrůda a každý vinice kvasí samostatně v malých nádobách. Část Syrahu zraje v sudech, ale spíše pro zjemnění než aby získávala chuť dřeva.  Jeho vína jsou ve výsledku typické a velice krásné Cairanne, s jemností Syrahu, plnou ovocnou chutí Genache, mými oblíbenými výraznými sladkými taniny a plnosti a komplexní temnotou Carignanu.