Côtes du Rhône 2019 Domaine Roche

270 Kč / ks
Skladem

červené víno suché 0.75L

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Typická Rhôna - 60% Grenache a 20% Syrahu a Carignanu, tradičně zpracovaná mladým vinařem z rodiny s velkou tradicí.

Terroir:  Staré i mladé vinice rodiny Roche z dobrých poloh těsně u obce Cairanne.   

Cuvée:   60% Grenache a cca 20% Syrahu i Carignanu,

Vinifikace:   Po sklizni se hrozny otrhají a kvasí při  26- 27°C v betonových tancích s pravidelným přečerpáváním.

,Chuť a vůně:   Plná červená barva s jasnou vůní ovoce. V sametové chuti kromě základů třešní jsou znatelné pepřové tóny, sladké taniny a trocha bylin s lehkými mentolovými náznaky. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

.Romain studoval enologii postupně v Beaune, Montpellieru a Toulouse, pobyl i v Austrálii a USA a po návratu chtěl dělat vlastní vína.  V roce 2009 převzal od otce 15 hektarů vinic a zahájil práce pod vlastní hlavičkou. Jeho základní ideou je soustředění na práci na vinici a jeho cílem je vytvářet plná, silná, čistá a vyvážená vína s mottem “Tout passe par la vigne”  -  vše prochází vinicí. Sklep otevřel v roce 2014 a také začal nabízet vlastní vína.  

Pěstuje Syrah na bílém jílovitém podloží, a Syrah a Carignan na červených oblázcích s jílem. Sklízí ručně a hrozny kompletně zbavuje třapin. Každá odrůda a každý vinice kvasí samostatně v malých nádobách. Část Syrahu zraje v sudech, ale spíše pro zjemnění než aby získávala chuť dřeva.  Jeho vína jsou ve výsledku typické a velice krásné Cairanne, s jemností Syrahu, plnou ovocnou chutí Genache, mými oblíbenými výraznými sladkými taniny a plnosti a komplexní temnotou Carignanu.