Variation 2015 Domaine Montvac Vacqueyras

bio mimořádné víno
785 Kč / ks
skladem je 1ks

MIMOŘÁDNÉ VÍNO červené suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradičně připravené vysoce koncentrované víno, z výjimečného terroiru, jedno z nejlepších v oblasti. 100 % Grenache 93 bodů International Wine Cellar.

Terroir: Stará vinice ve Vacqueyras v optimálním svahu ke slunci na hlinitém vápencovém podloží. Je obklopena borovicemi, což ji chrání před mistralem, což má smysl proto, že staré hlavy mají jen několik málo hroznů.  

Cuvée: 100 % Grenache

Vinifikace: Hrozny Grenache se nechávají maličko přezrát s cílem dosáhnout jemné taniny a vůni zavařeného ovoce. Velmi dlouhé kvašení – po několik týdnů a potom už jen klid, čistá přirozenost   a autenticita.

Chuť a vůně:

Tmavě červená inkoustová barva a plná vůně ovoce, koření a tabáku s náznaky zavařenin. Na patře hladkost, plnost a dlouhý dozvuk.

Potenciál 10 let a více.

International Wine Cellar: 93 bodů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

V roce 1860 se usadil ve Vacqueyras po pouti Francií bednář Louis Avon. Začal zde vyrábět sudy, dařilo se mu a postupně začal kousek po kousku nakupovat i vinice. 

Domaine Montvac v současné době zahrnuje 3 hektary v Gigondas, 17 ve Vacqueyras a 2 hektary Côte du Rhône a  po matce převzala vinice dcera (což je tradice už ve třetí generaci), neznamená to ovšem, že by jejich partneři neměli o víno zájem.  O vinice dnes pečuje Cécile a Jean Duserre.

Snahou je dosáhnout typického harmonického stylu v každé oblasti, do které vinice spadají, s důrazem na kombinaci vhodných odrůd a úcty k terroiru.  Herbicidy a pesticidy jsou vyloučeny  a důraz je kladen na přírodnost,  všechny vína jsou v úrovni udržitelného zemědělství a mají certifikaci Ecocert.  Všechny keře jsou ručně stříhány a tvarovány tak, aby bylo možno optimálně využít slunce.

Vína do láhví plní sami.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení