Domaine de la Carobelle 2017

červené víno suché 0.75L

Speciální víno v BIO kvalitě z malé vinice rodiny Vautour na svahu hory Dentelles de Montmirailles. Nechává se ležet na kvasinkách. Cuvée Grenache, Carignan, Syrah

260 Kč / ks
Kategorie: Francouzská vína
 

Terroir :  

Písčitá vinice Domaine Carobelle leží na svahu Dentelles de Montmirailles ve výši 400 m nad mořem a patří rodině Vautour už po sto let. Vinice jsou zpracovávány jen s využitím příárodních produktů, biologickými metodami.

 

Cuvée: vyvážená směs Grenache, Carignan, Syrah

 

Vinifikace: Rodina klade velký důraz na sklizeň v plné zralosti (denní ochutnávání hroznů), aby se zachovala typická chuť. Kvasí při kontrole teploty s potápěním klobouku a ponechává se na kvasinkách – sur lie – až do lahvování, aby se uchovala autenticita chuti i vůně.

Chuť a vůně:  Hluboká červená barva s fialovými tóny, Vůně ovoce zahrnuje klasické červené a černé ovoce, s tóny zralých švestek, pepře a lékořice. Chuť je kulatá, harmonická, s jemnými taniny, dlouhou dochutí, ve které se objevují znovu švestky a lékořice.

Zlatá medaile Concours des Vins Avignon 2012

Stříbrná medaile 2012 Concours des Vins de Piolenc

Jde o sdružení 80 vinařů, ustavené v roce 1957 po extrémně studené zimě, kdy ve Vacqueyras pomrzlo mmnoho vinic a olivových hájů. .

Sídlí přímo ve vsi Vacqueyras, nedaleko hory Dentelles de Montmirail. Pracují na celkem 800 hektarech, s důrazem na biologické nebo dlouhodobě udržitelné zemědělství, Certifikaci má více než 80 % ploch vinic.

Družstvo kromě ekologické citlivosti podporuje individuální přístup, takže řada členů zpracovává pouze své vlastní hrozny a sdílí s ostatními především zkušenosti, marketing, techniku a prostory, ale zachovává si autenticitu vlastní sklizně.

Za posledních 10 let získali několik set medailí na nejrůznějších soutěžích.

Předloni sfúzovali s družstvem v Beaumes de Venise, čímž vznikla velmi silná skupina

rhonéa