Domaine de la Maurelle 2013 Gigondas

Značka: Rhonéa
540 Kč / ks

MIMOŘÁDNÉ VÍNO červené suché 0.75

Detailní informace

Detailní popis produktu

Špičkové Gigondas z jediné vinice na svahu Dentelles de Montmirail ve výši 300 metrů nad mořem. Vinice je ve vlastnictví rodiny Daniel od roku 1753. Zlatá medaile z Orange 2014, Paříže 2014, mnoho dalších ocenění. 70 % Grenache, cca 20 % Syrah, 10 % Cinsault

Terroir: Gigondas z jediné vinice na svahu Dentelles de Montmirail ve výši 300 metrů nad mořem. Vinice je ve vlastnictví rodiny Daniel od roku 1753. Relativně vyšší poloha chrání vinici před nemocemi, takže se rodina soustřeďuje na využití tradic, přirozenost a čistotu vína. Jsou pokryty štěrkem a oblázky na vápencovém podloží.

Cuvée: Víno obsahuje 70 % Grenache, cca 20 % Syrah, 10 % Cinsault.

Vinifikace:  Kombinace rodinných tradic při výrobě a moderními technologiemi dává moc hezké víno. Sklízí se ručně, a po probírce pak kvasí 20 dní v nerezových a cementových tancích při nízké teplotě s cílem zachovat chuť Grenache a dalších odrůd co nejčistší. Dalších 8 – 10 měsíců zraje, cca třetina ve starých sudech zbytek v cementu.

Chuť a vůně : Hluboká tmavě červená barva. Výrazná vůně ovoce, lékořice a koření, v silné a elegantní chuti dominují červené plody a koření jako je tymián, rozmarýn a čerstvé bobkové listy.

Jde o sdružení 80 vinařů, ustavené v roce 1957 po extrémně studené zimě, kdy ve Vacqueyras pomrzlo mmnoho vinic a olivových hájů. .

Sídlí přímo ve vsi Vacqueyras, nedaleko hory Dentelles de Montmirail. Pracují na celkem 800 hektarech, s důrazem na biologické nebo dlouhodobě udržitelné zemědělství, Certifikaci má více než 80 % ploch vinic.

Družstvo kromě ekologické citlivosti podporuje individuální přístup, takže řada členů zpracovává pouze své vlastní hrozny a sdílí s ostatními především zkušenosti, marketing, techniku a prostory, ale zachovává si autenticitu vlastní sklizně.

Za posledních 10 let získali několik set medailí na nejrůznějších soutěžích.

Předloni sfúzovali s družstvem v Beaumes de Venise, čímž vznikla velmi silná skupina

rhonéa