Eloquence – Grand Vin 2015 Gigondas

Tip
Značka: Rhonéa
990 Kč / ks

MIMOŘÁDNÉ víno červené suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Špičkové hluboké a komplexní Gigondas ze starých vinic z úpatí Dentelles de Montmirail, vyráběné jen ve zvláště dobrých ročnících.

Terroir : Vinice jsou položeny na úpatí hory Dentelles de Montmirail. Jsou pokryty štěrkem a oblázky na vápencovém podloží s modrými jíly.

Cuvée: Víno obsahuje 75 % Grenache, 25 % Syrah

Vinifikace: Víno se vyrábí jen v některých letech, kdy je Grenache obzvláště kvalitní. Sklízí se ručně, pečlivě probírá a pak kvasí 20 – 30 dní v cementových tancích při pečlivé kontrole teploty a denním přechutnáváním.

Víno zraje 9 měsíců v sudech a pak dozrává dalších 9 měsíců v betonových tancích .

Chuť a vůně : Hluboká tmavě červená barva. Silná vůně ovoce, bylin a opečeného toastu, v silné a přitom elegantní chuti dominují černé a červené plody, káva a lékořice. Velice dlouhý a plný dozvuk je pro toto velké víno charakteristický.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Jde o sdružení 80 vinařů, ustavené v roce 1957 po extrémně studené zimě, kdy ve Vacqueyras pomrzlo mmnoho vinic a olivových hájů. .

Sídlí přímo ve vsi Vacqueyras, nedaleko hory Dentelles de Montmirail. Pracují na celkem 800 hektarech, s důrazem na biologické nebo dlouhodobě udržitelné zemědělství, Certifikaci má více než 80 % ploch vinic.

Družstvo kromě ekologické citlivosti podporuje individuální přístup, takže řada členů zpracovává pouze své vlastní hrozny a sdílí s ostatními především zkušenosti, marketing, techniku a prostory, ale zachovává si autenticitu vlastní sklizně.

Za posledních 10 let získali několik set medailí na nejrůznějších soutěžích.

Předloni sfúzovali s družstvem v Beaumes de Venise, čímž vznikla velmi silná skupina

rhonéa