La Bousquette Domaine Romain Roche Francie Cairanne

mimořádné víno
480 Kč / ks
Skladem

červené víno suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno z jediné 120 leté vinice, jedné z nejstarších v  AOC Cairanne. Špičková ukázka této oblasti, plné, mohutné a krásné víno z jižní Rhôny.

Terroir:   Vinice la Bousquette byla vysazena těsně po fyloxeře a je to jedna z nejstarších vinic v Cairanne. Je hlinitá na vápencovém podloží, obrácená jihovýchodně, s výnosem cca 25 hl/ha. 

Cuvée:   85 % Grenache a 15 % Carignanu.

Vinifikace:    Po ruční sklizni následuje pešlivá probírka na stolech a odtrhání bobulí. Víno pak kvasí 30 dní samostatně, obě odrůdy společně pro co nejvyšší autenticitu při nízké kontrolované teplotě.  Po vykvašení ještě rok zraje v betonových tancích.    

Chuť a vůně: Tmavě červené víno s vůní červených plodů a hlubokou koncentrovanou chutí starých vinic. V chuti kromě třešní a ostružin lehké živočišné tón, trocha pepře a bylinek. 

Potenciál  10 let 

91-93 bodů Jeb Dunnuck

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

R. Roche pěstuje Syrah na bílém jílovitém podloží, a Syrah a Carignan na červených oblázcích s jílem. Sklízí ručně a hrozny kompletně zbavuje třapin. Každá odrůda a každý vinice kvasí samostatně v malých nádobách. Část Syrahu zraje v sudech, ale spíše pro zjemnění než aby získávala chuť dřeva.  Jeho vína jsou ve výsledku typické a velice krásné Cairanne, s jemností Syrahu, plnou ovocnou chutí Genache, výraznými sladkými taniny a plnosti a komplexní temnotou Carignanu.