Le Capiteux 2018 vinařství Domaine La Provenquière Languedoc

345 Kč / ks
Skladem

červené víno suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Směs Syrahu a PetIt Verdotu, jedné známé a jedné velmi staré odrůdy, elegantní, kořenitá a s mírným barrikem. Bronzová medaile Decanteru, jedno z vůbec nejvýše oceněných vín z Languedocu, přitom při velmi rozumné ceně.

Terroir: Vinice jsou na jižních svazích kopců s vápencovým podložím a hlinito jílovým povrchem. 

Cuvée: Syrah a Petit Verdot (spíše známé z Bordeaux, pozdě zrající odrůda, zejména v Médocu, kde doplňuje cuvée v 1-3 %)

Vinifikace: Tradiční kvašení při kontrolované teplotě a pak 8 – 12 měsíců v sudech.

Chuť a vůně: Jasná rubínová barva. Vůně červeného rybízu a třešní. Nasládlá sametová chuť ovoce s kořenitými tóny a lehkým pepřem.

Velmi elegantní, nečekané tóny kůže díky Petit Verdotu. Je to moje oblíbená odrůda, čistý PV je ale vzácný. Nositel bronzové medaile Decanteru, jedno z vůbec nejvýše oceněných vín z Languedocu. 

Capiteux = Opojný

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

LA PROVENQUIÈRE, VINAŘSKÝ A RODINNÝ STATEK OD ROKU 1954

V srdci languedocských vinic, Domaine La Provenquière zachovává vinařské a rodinné dědictví čtyř generací vášnivých vinařů , stejně jako dědictví jedinečného místa ponořeného do téměř pěti století historie.

Právě v Capestang, vinařské vesnici v Hérault, poblíž Béziers a slavného Canal du Midi , stojí za elegantní vstupní branou klidný a majestátní Château de la Provenquière.

Rodina Robert-Boularand zde vyjadřuje veškeré své vinařské know-how prostřednictvím široké škály odrůdových vín IGP Pays d'Oc a IGP Coteaux d'Ensérune v barvách bílé, červené, růžové a oranžové.