Les Lions Pays d´Oc Chateau Raissac Languedoc

255 Kč / ks

červené víno suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% Pinot Noir (Rulandské modré)

ročník: 2019

Nezvyklé víno z čistého Pinot Noir, nejprve lehce zakvašené 3 dny v chladu a pak pozvolna dokvašené v nerezu. Lehká vůně třešní, v chuti jahody a koření.

Vinifikace  : Hrozny se nejprve lehce poválejí a nechají tři dny v chladu lehce macerovat. Pak se vylisují a šťáva kvasí v nerezu při nízké kontrolované teplotě (18°), aby víno mělo jen lehké taniny a výraznější ovocnou chuť.  

Chuť a vůně poměrně světle červená barva, lehká vůně griotky se projevuje i v chuti, jemně doplněná jahodami . Lehce kořenitá dochuť.

86 bodů Gilbert Gaillard, Zlatá medaile Orange

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Zámek Château de Raissac : Gustav Viennet je ze sedmé generace rodiny, která zde dělá vína dnes a klade důraz na respektování specifických podmínek jednotlivých rozmanitých vinic, na jejich mikroklima a diverzitu výsledných rodinných vín, která spadají pod apelaci IGP Pays d’Oc   nebo AOP Languedoc.

Rodině patří dnes asi 50 hektarů vinic velmi odlišného terroiru, od jílovitých přes kamenité po písčitém často s mořskými zkamenělými zbytky.

Vína zrají ve sklepě, který   byl do křídového podloží vytesán už v 17 století a přes veškerou modernizaci uchovává hlavní výhody – ideální a velice stabilní teplotu a neméně konstantní vlhkost

Vinařství má vinice na terasách kolem řeky Orb nedaleko od města Béziers a pracuje podle principů udržitelného zemědělství. Dělají jak jednoodrůdová vína, tak cuvée, vždy se snahou co nejlépe vystihnout již zmíněná místní specifika