Seigneur de Fontimple 2015 Vacqueiras

červené víno suché 0.75

445 Kč / ks
Kategorie: Francouzská vína
 

Plné a hřejivé Vacqueyras s důrazem na tradiční postupy, připomínající historii šlechtice z Fontimple, který se ve středověku z obchodníka hedvábím stal z lásky k vínu slavným vinařem. Zlatá medaile z Orange 2012.

Terroir: Vinice jsou položeny přímo u obce Vacqueyras, s pohledem na  Mont Ventoux a Dentelles de Montmiraille. Jsou pokryty štěrkem a oblázky na jílovo-vápencovém podloží.

 Cuvée: Víno obsahuje 75 % Grenache, 15 % Mourvèdre a 10 % Syrah a Carignan

Vinifikace:  Pečlivě vybrané hrozny z nejlepších parcel se ručně sbírají, pak se kvasí v menších betonových tancích při pečlivé kontrole teploty cca dva až tři týdny.

Chuť a vůně:  Hluboká červená barva. Výrazná silná vůně plně zralých černých třešní, malinové a jahodové zavařeniny a lehce i fialek. V plné a výrazně kořenité vůni k nim přistupuje i lékořice, taniny jsou výrazné, ale dobře sladěné. Víno má typickou dlouhou a výraznou dochuť.

Zlatá medaile z Orange 2012.

Potenciál 5 až 7 let

Jde o sdružení 80 vinařů, ustavené v roce 1957 po extrémně studené zimě, kdy ve Vacqueyras pomrzlo mmnoho vinic a olivových hájů. .

Sídlí přímo ve vsi Vacqueyras, nedaleko hory Dentelles de Montmirail. Pracují na celkem 800 hektarech, s důrazem na biologické nebo dlouhodobě udržitelné zemědělství, Certifikaci má více než 80 % ploch vinic.

Družstvo kromě ekologické citlivosti podporuje individuální přístup, takže řada členů zpracovává pouze své vlastní hrozny a sdílí s ostatními především zkušenosti, marketing, techniku a prostory, ale zachovává si autenticitu vlastní sklizně.

Za posledních 10 let získali několik set medailí na nejrůznějších soutěžích.

Předloni sfúzovali s družstvem v Beaumes de Venise, čímž vznikla velmi silná skupina

rhonéa