Novinka

Chianti Superiore DOCG 2015

červené víno suché 0.75L

340 Kč / ks
Kategorie: Italská vína
 

Velmi elegantní víno z odrůdy Sangiovese. Barva je rubínově červená. Aroma působí svěže s dominantním ovocným projevem. V chuti je víno plné, komplexní a vyvážené. Perzistence je dlouhá a příjemná.

 

se nachází v starobylé vesnici Montepescini postavené v malebné a kulturou prodchnuté krajině, kde se zemědělství a vinařství věnují již déle než tisíc let. Bohatá tradice výroby vína jim skýtá výhodu ve vybudovaném „know how“, ale zároveň pro ně představuje i závazek. Ve vinařství si to velmi dobře uvědomují a na tradiční postupy kladou zvláštní důraz. Zároveň však nemohou ignorovat nejmodernější inovace ve vinařském oboru, a tak jsou postaveni před nelehký úkol najít mezi nimi harmonii. Inspiraci mohou hledat i ve svém okolí toskánských kopců, v nichž přírodní dary a kulturní poklady tvoří jedinečný celek.

Fattoria Montepescini je butikové vinařství s roční produkcí přibližně 60 tisíc lahví. Vlastní 53 hektarů půdy, avšak pouze na 8 z nich mají vinice. Většina z nich spadá do apelace Chianti DOCG. V jejich sortimentu tak převládají výtečná vína z odrůdy Sangiovese (Jupiterovy krve).