Chateauneuf du Pape Cuvée Imperiale 2016 Rymond Usseglio et fils

mimořádné víno
2 050 Kč / ks
není skladem, pouze na objednání

MIMOŘÁDNÉ víno červené suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Naprosto výjimečné víno z vinice vysazené v letech 1901-1902. 90 % Grenache, zbytek starých odrůd, jejichž poměr není uveden. 95 bodů Robert Parker. Produkce jenom 250 kartonů ročně.

Terroir: Grenache pochází z kamenité vinice vysazené v roce 1901-1902, ostatní odrůdy ze sousedních vinic z dvacátých let. Výnos Grenache je jen 18 hl z hektaru.

Cuvée: 90 % Grenache, zbytek tvoří směs starých odrůd, mezi nimiž jsou Vaccarese a Counoise, ostatní se neuvádějí.

Vinifikace: Tradiční zpracování vína, dlouhé pomalé 35 denní kvašení v betonových tancích s potápěním klobouku, bez přidaných kvasinek.

Víno zraje z části 18 měsíců ve velkých dřevěných sudech (foudres), zčásti v cementových tancích a zčásti v nových francouzských 225 litrových sudech. Víno se nefiltruje, takže, pokud je mladé, doporučují je dekantovat, ale lehký sediment není vůbec znakem snížené kvality, naopak. Robert Parker je hodnotí 94-95 body.

Chuť a vůně. Velice koncentrované víno pro milovníky plných, hutných a bohatých vůní a chutí. Ve vůni jsou cítit typické tmavé třešně, černé višně s náznakem bílého pepře, ostružin a borůvek, třešně a zmíněná ovoce dominují i plné výrazně hebké harmonické chuti s dlouhým dozvukem.

Archivace 15 let a více

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.