Chateauneuf du Pape Domaine Arnesque 2012

815 Kč / ks

MIMOŘÁDNÉ VÍNO červené suché 0.75L

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno z 50letých vinic v oblasti Arnesque, 80 % Grenache, 10 % Syrah, 10 % Mourvèdre. Pečlivě ručně s láskou a tradicí zpracovávané pěkné Châteauneuf du Pape od menšího pěstitele. Zlatá medaile ze soutěže nezávislých vinařů.

Chuť a vůně: Tmavě rudá barva, vůně tmavých třešní a zralého černého ovoce, typická chuť ostružin, třešní, černého rybízu a pepřové tóny na závěr. Víno je výrazně hladké, harmonické, bez ostrých taninů, s typickým dlouhým dozvukem.

Potenciál 15 let

Vinařství pracuje s minimem chemie, spontánním kvašením a za základ je tradičně považována pečlivá práce na vinici a klasické zpracování ve sklepě. Vína kvasí a zrají v betonových tancích, část ve velkých starých sudech – demi-muids (600 litrů).

Vinice mají v průměru kolem 50 let, 70 % je osazeno odrůdou Grenache, dále je zde Syrah, Mourvèdre a Carignan, bílé Grenache a Roussane.

V roce 1846 začal François Armenier pěstovat víno v Châteauneuf du Pape, kde dodnes rodina pokračuje, přestože je dnes sídlo vinařství v Jonquiéres ve Vaucluse na jihu. Víno pěstuje již pátá generace, jde o relativně malý majetek s asi dvaceti hektary vinic v AOC Côtes du Rhône (jílovito vápencové vinice poblíž Orange), Plan de Dieu (jílovitá vinice Velage) a již zmíněnou písčitou vinicí Arnesque v Châteauneuf du Pape.