Chateauneuf du Pape Roque Colombe 2012

Značka: Rhonéa
1 050 Kč / ks

MIMOŘÁDNÉ VÍNO červené suché 0.75L

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mimořádné  víno ze severní části oblasti z terasovitých vinic pokrytých velkými oblázky (galets roulées). Ručně pečlivě sklízené, zraje rok a půl ve starých sudech.

Cuvée: Víno obsahuje 60 % Grenache, cca 20 % Syrah a Mourvèdre

Vinifikace: Víno se sklízí ručně v optimální zralosti hroznů. Pečlivě otrhané hrozny s třapinami kvasí klasicky 20 dnů v cementových tancích za kontroly teploty, aby se maximalizovala ovocná chuť a potenciál hroznů. Poté zraje víno 12 18 měsíců v dubových sudech.

Chuť a vůně: Hluboká červená barva. Rafinovaná vůně černých třešní a švestek s nádechem fíků a karamelu. V plné a výrazné chuti jsou harmonické a zakulacené taniny, ovocitost a kořenitost. Víno má dlouhou a plnou dochuť s náznaky pečeného toastu.

92 body Wine Spectator 2012

 

Jde o sdružení 80 vinařů, ustavené v roce 1957 po extrémně studené zimě, kdy ve Vacqueyras pomrzlo mmnoho vinic a olivových hájů. .

Sídlí přímo ve vsi Vacqueyras, nedaleko hory Dentelles de Montmirail. Pracují na celkem 800 hektarech, s důrazem na biologické nebo dlouhodobě udržitelné zemědělství, Certifikaci má více než 80 % ploch vinic.

Družstvo kromě ekologické citlivosti podporuje individuální přístup, takže řada členů zpracovává pouze své vlastní hrozny a sdílí s ostatními především zkušenosti, marketing, techniku a prostory, ale zachovává si autenticitu vlastní sklizně.

Za posledních 10 let získali několik set medailí na nejrůznějších soutěžích.

Předloni sfúzovali s družstvem v Beaumes de Venise, čímž vznikla velmi silná skupina

rhonéa