Chateauneuf du Pape Domaine du Père Pape 2013

 MIMOŘÁDNÉ VÍNO červené suché 0.75L

1 020 Kč / ks
Kategorie: Chateauneuf du Pape
 

Vybrané Chȃteauneuf du Pape z jediné 21 hektarové vinice v jižní části. Grenache, Syrah, Cinsault, Mourvèdre.

Terroir: Jediná 21 hektarová vinice v jižní části Chȃteauneuf du Pape. Vinice je pokryta velkými oblázky (galets roulées), má jílovo písčité podloží.

Cuvée: Víno obsahuje vyvážený mix Grenache, Syrah, Cinsault, Mourvèdre.

Vinifikace : Sklízí se jen ručně, plně zralé hrozny, nejprve Syrah a Cinsault, pak Grenache a Mourvèdre. Už na vinici se pečlivě kontroluje kvalita hroznů, následně se ještě probírá na stole ve sklepě. Hrozny se dopravují jen gravitací do cementových 100 hl tanků, kde tradičně kvasí 20 -30 dní při nízké teplotě cca 26 stupňů. 1-2x denně se přečerpává s cílem co nejlépe využít aromatický potenciál hroznů. Cca jedna třetina dozrává ve 2-3 roky starých dřevěných sudech, zbytek v cementových tancích po 12 -18 měsíců.

Chuť a vůně: Výrazná tmavá červená barva. Ve vůni dominuje červené ovoce, mírně bylinky. Zásadní je nadprůměrně čistá chuť Grenache, černé třešně, dále trochu ostružiny, mírně kakaové tóny. koření, pepř a vanilka.

Pátá generace vinařů rodiny Mayard má na starost 43 hektarů vinic v Chȃteauneuf du Pape, včetně osmi hektarů na nejslavnější oblasti La Crau. Málem všechno bylo jinak, protože na konci 19. Století se Gratien Mayard už už chystal v depresi po poškození rodinných vinic fyloxerou k emigraci do Spojených států amerických.

Vinařství vede Francoise Roumieux, je to tedy další vinařství vedené ženou, pomáhá jí enolog Philip Cambié (stejný jako u Fond Croze).

Mayard se orientuje na udržitelné zemědělství, tradiční a převážně ruční práci na vinici. Podobně jako většina vinařů v Chȃteauneuf du Pape přísahá rodina Mayard na Grenache, hovoří o ní jako o královské odrůdě a je základem, na kterém jsou vystavěna všechna cuvée.

mayard