Côte du Rhône 2018 Domaine Montvac

Tip
345 Kč / ks

červené víno suché 0.75

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vynikající Côte du Rhône, jehož tři čtvrtiny jsou z mladších AOC vinic ve Vacqueyras (tomu se říká vědomá deklasifikace).

Většina hroznů pochází z vinic, které mají klasifikaci AOC Vacqueyras, ale protože jsou mladší než 10 let, dělá z nich paní Cécile jen „obyčejné“ Côte du Rhône (20 % veškeré produkce vinařství a přitom má jen 5 % hroznů mimo AOC). Vysoce kvalitní polohy a péče se ale pozitivně projeví i u mladších vín.  

Cuvée: Grenache, Syrah a Mourvèdre,

Vinifikace: Kontrolovaná nízká teplota kvašení pro zachování chuti i aroma, nicméně ne uměle prodlužované, aby víno mělo výraznou vůni, ale zůstalo svěží a lehké.

Chuť a vůně

Výrazné třešně a ostružiny ve vůni, jemné taniny v chuti, dobře strukturované víno

V roce 1860 se usadil ve Vacqueyras po pouti Francií bednář Louis Avon. Začal zde vyrábět sudy, dařilo se mu a postupně začal kousek po kousku nakupovat i vinice. 

Domaine Montvac v současné době zahrnuje 3 hektary v Gigondas, 17 ve Vacqueyras a 2 hektary Côte du Rhône a  po matce převzala vinice dcera (což je tradice už ve třetí generaci), neznamená to ovšem, že by jejich partneři neměli o víno zájem.  O vinice dnes pečuje Cécile a Jean Duserre.

Snahou je dosáhnout typického harmonického stylu v každé oblasti, do které vinice spadají, s důrazem na kombinaci vhodných odrůd a úcty k terroiru.  Herbicidy a pesticidy jsou vyloučeny  a důraz je kladen na přírodnost,  všechny vína jsou v úrovni udržitelného zemědělství a mají certifikaci Ecocert.  Všechny keře jsou ručně stříhány a tvarovány tak, aby bylo možno optimálně využít slunce.

Vína do láhví plní sami.