Zweigeltrebe OTISK výběr z hroznů 2018 Kukvička vinařství Čapka

Akce mimořádné víno
460 Kč –13 %
Zweigeltrebe Otisk vinařství Čapka Vinotéka ve dvoře
460 Kč –13 % 400 Kč / ks
Skladem

MIMOŘÁDNÉ víno červené suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro výrobu tohoto vína byly použity hrozny z jedinečné viniční trati Kukvička. Vinice se nachází ve svahu orientovaném na jih a celé údolí je od severu chráněno lesem Lapoštorfem, proto je trať velmi výhřevná. V kombinaci s velmi nízkým zatížením keřů (cca 1 kg hroznů na keř), selekcí jednotlivých keřů z dané vinice a precizně provedenými zelenými pracemi jsme docílili dokonale vyzrálého hroznu. Fermentace probíhala v nerezové nádrži pod řízenou teplotou a následně víno po dobu 28 měsíců zrálo ve francouzských dubových sudech typu barrique.

Barva je třešňově červená s černým jádrem a fialovými odlesky. Ohromí Vás nádherně husté a silné spektrum vůní, z nichž vynikají zralé třešně a višně v čokoládě doplněné o nádech dřeva. V chuti je víno plné a silné, dominují černé třešně s jemným dotykem fíků, sušených švestek, čokolády a pražené kávy. Velmi dlouhý závěr vybízí k dalšímu napití.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 

Vinařství Čapka navazuje na dlouholetou rodinnou tradici vinaření, jejíž počátky sahají až do konce 19. století. Mladý vinař Martin Čapka v posledních letech postupně přebral vinařství po svém otci Karlovi a je tak již pátou vinařskou generací v řadě.

Vinice rodiny Čapkovy se rozkládají na výměře cca 5 ha, a to převážně v obci Josefov, na jedinečné viniční trati Kukvička. V této oblasti se mimo tradičních bílých odrůd dobře daří i odrůdám modrým, což umožňuje vyrábět vysoce kvalitní červená vína.