Tip

Cabernet Moravia premium 2016 vinařství Čapka

červené víno suché 0.75

325 Kč / ks
Kategorie: vinařství Čapka
 

Rok: 2015

Druh: Pozdní sběr

Kategorie: Suché

Alkohol: 13,5%

Podoblast: Slovácká

Vinařská obec: Josefov

Vinařská trať: Kukvička

Víno zrálo 12 měsíců na velkých dubových sudech od Francouzského bednářství Chassin z Burgundska. Barva je tmavě rubínovo granátová s jemnými odlesky. Ve vůni na první dojem ucítíte sílu, plnost a velikost tohoto vína spojenou s přitažlivou ovocnou vůní černého rybízu s decentní kořenitostí. Chuť vína je velmi plná a mohutná, ale přitom odrůdově ovocná s lahodnými tóny černého rybízu a grafitu. Podpořené harmonickou strukturou kyselin a taninů ze sudu, který dodal vínu elegantní jemný podtón vanilky a čokolády.

Vinařství Čapka navazuje na dlouholetou rodinnou tradici vinaření, jejíž počátky sahají až do konce 19. století. Mladý vinař Martin Čapka v posledních letech postupně přebral vinařství po svém otci Karlovi a je tak již pátou vinařskou generací v řadě.

Vinice rodiny Čapkovy se rozkládají na výměře cca 5 ha, a to převážně v obci Josefov, na jedinečné viniční trati Kukvička. V této oblasti se mimo tradičních bílých odrůd dobře daří i odrůdám modrým, což umožňuje vyrábět vysoce kvalitní červená vína.