Ryzlink rýnský pozdní sběr 2020 Terroir Nechory vinařství Čapka

320 Kč / ks
poslední 1 lahev

bílé víno suché 0.75L

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrozny pro toto víno zrály ve viniční trati Židlíky u Nechor (Nechory). Mírný svah orientovaný na západ ovlivňuje zraní hroznů, které je o něco delší než na jiných tratích. Díky tomu mají vína z této trati velmi dlouhý a mnohovrstevnatý aromatický profil. Sprašové půdy pak dávají vínům krásnou minerální stopu.

Tento Ryzlink má krásnou žlutozlatou barvu s velmi vysokou viskozitou. Ve vůni lze rozpoznat tóny sušených meruněk a zralých broskví, na pozadí podpořené nádechem medu a lipového květu. V chuti je víno velmi plné, dominuje lipový květ a medové až propolisové tóny s velmi silným minerálním závěrem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

 

Vinařství Čapka navazuje na dlouholetou rodinnou tradici vinaření, jejíž počátky sahají až do konce 19. století. Mladý vinař Martin Čapka v posledních letech postupně přebral vinařství po svém otci Karlovi a je tak již pátou vinařskou generací v řadě.

Vinice rodiny Čapkovy se rozkládají na výměře cca 5 ha, a to převážně v obci Josefov, na jedinečné viniční trati Kukvička. V této oblasti se mimo tradičních bílých odrůd dobře daří i odrůdám modrým, což umožňuje vyrábět vysoce kvalitní červená vína.