Chardonnay Rezerva 2018 vinařství Juřeník&Žďárský

330 Kč / ks

NATURÁLNÍ bílé víno suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Naturálně vyrobené víno bez použití konvenčních kvasinek a dalších aditiv. Víno má zlatavě žlutou barvu, ve vůni se objevují ušlechtilé tóny dřeva, vanilky a ovoce, chuť je dlouhá s lehkou harmonickou kyselinou. Víno je předurčeno k delšímu ležení na láhvi, avšak vychutnat si ho můžete i okamžitě.

Pozdní sběr, suché
Viniční trať Nová hora

fermentovalo a zrálo: 12 měsíců v dřevěných sudech

Zbytkový cukr 0,1 g/l
Obsah kyselin 5,8 g/l
Alk. 13,5 % obj.
Obsah 0,75 l
Obsahuje oxid siřičitý
Uzávěr: přírodní korková zátka

Archivace: 4 až 8 let

Ocenění vín z prestižních soutěží: 
AWC VIENNA 2020 - zlatá medaile (1. místo v kategorii naturálních vín)

Vinařství Juřeník & Žďárský bylo založeno v roce 2012. Víno však vyrábí od roku 2008, kdy se ze záliby zrodila touha, dát ochutnat brodské víno nejenom rodině a přátelům, ale i všem dalším milovníkům vína.

Mladé vinařství s roční produkcí okolo 10 000 lahví. Díky tomu si však můžou dovolit dát svým vínům tu největší péči. Ke zpracování vína používají nejmodernější a nejšetrnější technologie, které jsou na světovém trhu k dostání. Stejně tak dbají na užívání kvalitních přírodních preparátů bez jakýchkoliv škodlivin a alergenů.

V současné době získávají bobule od pečlivě vybraných moravských dodavatelů. Májí však velký sen. Obnovit dlouholetou vinařskou tradici v našem regionu a vysadit vinohrady vlastní.

motto vinařství je: S ÚCTOU K PŘÍRODĚ A TRADICI.