Merlot Reserva výběr z hroznů 2020 vinařství Juřeník&Žďárský

mimořádné víno
380 Kč / ks
Skladem

MIMOŘÁDNÉ VÍNO červené suché, nefiltrované 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na toto krásné víno plné a bohaté chuti, odrůdy Merlot, jsme skutečně hrdí. Víno bylo macerováno 90 dní na slupkách a leželo dalších 24 měsíců ve francouzských barikových sudech. Vůně je svěží, ovocná, plná tónu ostružin a višní. Podmanivé aroma je umocněno jemným nádechem dřeva. Víno je nefiltrované.

Výběr a sběr hroznů je jednou z nejdůležitějších věcí pro výrobu kvalitních vín. Proto postupujeme s maximální péčí a důsledností. Sběr proběhl ruční sklizní. Víno bylo macerováno 24 hodin ve  vinifikátoru při teplotě 8°C a následně fermentovalo při teplotě 28°C. Po fermentaci proběhla 90 denní macerace na slupkách. Víno zrálo 24 měsíců v dřevěných sudech.
U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin.

Zbytkový cukr 0,2 g/l
Obsah kyselin 5,8 g/l
Alk. 14,0 % obj.
Obsah 0,75 l
Obsahuje oxid siřičitý
Uzávěr: přírodní korková zátka

archivace: až 10 let

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Juřeník & Žďárský bylo založeno v roce 2012. Víno však vyrábí od roku 2008, kdy se ze záliby zrodila touha, dát ochutnat brodské víno nejenom rodině a přátelům, ale i všem dalším milovníkům vína.

Mladé vinařství s roční produkcí okolo 10 000 lahví. Díky tomu si však můžou dovolit dát svým vínům tu největší péči. Ke zpracování vína používají nejmodernější a nejšetrnější technologie, které jsou na světovém trhu k dostání. Stejně tak dbají na užívání kvalitních přírodních preparátů bez jakýchkoliv škodlivin a alergenů.

V současné době získávají bobule od pečlivě vybraných moravských dodavatelů. Májí však velký sen. Obnovit dlouholetou vinařskou tradici v našem regionu a vysadit vinohrady vlastní.

motto vinařství je: S ÚCTOU K PŘÍRODĚ A TRADICI.