Pinot Gris Reserva 2019 vinařství Juřeník&Žďárský

320 Kč / ks
Skladem

NEFILTROVANE bílé víno suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Díky dlouhé maceraci má víno zlatooranžovou barvou. Jeho aroma je hebké a květinové s dotekem dřeva. Chuť je velmi plná, extraktivní s příjemnými kyselinami, které doplňuje sladká stopa po zrání vína v dubovém sudu. Víno je předurčeno k delšímu ležení na lahvi, avšak vychutnat si ho můžete i okamžitě.

víno zrálo po dobu 12 měsíců na veškerých kalech. Víno je nefiltrované (lahvováno bez kalů) a obsahuje jen minimální množství síry, které bylo dodáno před lahvováním. U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin.

Víno je NEFILTROVANÉ

zb.cukr 0.6g/l

kyseliny 5.5g/l

alk.13%

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Juřeník & Žďárský bylo založeno v roce 2012. Víno však vyrábí od roku 2008, kdy se ze záliby zrodila touha, dát ochutnat brodské víno nejenom rodině a přátelům, ale i všem dalším milovníkům vína.

Mladé vinařství s roční produkcí okolo 10 000 lahví. Díky tomu si však můžou dovolit dát svým vínům tu největší péči. Ke zpracování vína používají nejmodernější a nejšetrnější technologie, které jsou na světovém trhu k dostání. Stejně tak dbají na užívání kvalitních přírodních preparátů bez jakýchkoliv škodlivin a alergenů.

V současné době získávají bobule od pečlivě vybraných moravských dodavatelů. Májí však velký sen. Obnovit dlouholetou vinařskou tradici v našem regionu a vysadit vinohrady vlastní.

motto vinařství je: S ÚCTOU K PŘÍRODĚ A TRADICI.