Domaine Réméjeanne

Od roku 1960  rodina koupila čtyři hektary vinic v Réméjeanne, postupně začali vyrábět vlastní víno a rozšiřovat majetek. Rémy převzal vinařství v roce 1986 a věnuje se vedle vína ještě fíkovníkům a olivovníkům, od roku 2009 s pomocí syna Oliviera.

Dnes mají 38 hektarů vinic v nadmořské výšce 200 – 280 metrů, na spraši, vápenci, pískovci i jílovitém podloží, stejně jako na východním břehu pod vlivem mistralu. Produkují jak Côte du Rhône, tak CDR Villages (ze svahů jižního směru), 

Od roku 2007 přešli na organické – bio vinařství a celá jejich filosofie je založena na úctě k tradici, respektování terroiru  a odrůd. Sklízejí vesměs ručně a probírají vína na vinicích  a pak ještě jednou na vibračních stole.  Po sklizení odtřapinují hrozny, bobule  pomačkají a zachladí, aby začalo kvašení za chladu. Během pomalého kvašení (týden až dva měsíce!) přečerpávají víno, a potápějí klobouk.

Vína zrají 8 – 24 měsíců v cementových tancích s kontrolou teploty. Pro cuvée Eglantiers a Prunelles používají dřevěné staré sudy.

Žádné produkty značky Domaine Réméjeanne nebyly nalezeny...