Variation 2019 Domaine Montvac Vacqueyras

bio mimořádné víno
840 Kč / ks
Skladem

MIMOŘÁDNÉ VÍNO červené suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradičně připravené vysoce koncentrované víno, z výjimečného terroiru, jedno z nejlepších v oblasti. 100 % Grenache 93 bodů International Wine Cellar.

Terroir: Stará vinice ve Vacqueyras v optimálním svahu ke slunci na hlinitém vápencovém podloží. Je obklopena borovicemi, což ji chrání před mistralem, což má smysl proto, že staré hlavy mají jen několik málo hroznů.  

Cuvée: 100 % Grenache

Vinifikace: Hrozny Grenache se nechávají maličko přezrát s cílem dosáhnout jemné taniny a vůni zavařeného ovoce. Velmi dlouhé kvašení – po několik týdnů a potom už jen klid, čistá přirozenost   a autenticita.

Chuť a vůně:

Tmavě červená inkoustová barva a plná vůně ovoce, koření a tabáku s náznaky zavařenin. Na patře hladkost, plnost a dlouhý dozvuk.

Potenciál 10 let a více.

International Wine Cellar: 93 bodů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

V roce 1860 se usadil ve Vacqueyras po pouti Francií bednář Louis Avon. Začal zde vyrábět sudy, dařilo se mu a postupně začal kousek po kousku nakupovat i vinice. 

Domaine Montvac v současné době zahrnuje 3 hektary v Gigondas, 17 ve Vacqueyras a 2 hektary Côte du Rhône a  po matce převzala vinice dcera (což je tradice už ve třetí generaci), neznamená to ovšem, že by jejich partneři neměli o víno zájem.  O vinice dnes pečuje Cécile a Jean Duserre.

Snahou je dosáhnout typického harmonického stylu v každé oblasti, do které vinice spadají, s důrazem na kombinaci vhodných odrůd a úcty k terroiru.  Herbicidy a pesticidy jsou vyloučeny  a důraz je kladen na přírodnost,  všechny vína jsou v úrovni udržitelného zemědělství a mají certifikaci Ecocert.  Všechny keře jsou ručně stříhány a tvarovány tak, aby bylo možno optimálně využít slunce.

Vína do láhví plní sami.