Le Généreux 2019 vinařství Domaine La Provenquière Languedoc

330 Kč / ks
Skladem

červené víno suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Le Généreux - v překladu "štědrý"

„Le Généreux“ pochází z výběru našich nejlepších terroirů. Víno charakteru vyrostlé v lesích a s jiskřivou granátovou barvou , nechte se unést jeho vůněmi kandovaného černého ovoce, bylinek a orientálního koření, šafránu a vanilky.

ODRŮDY : Cabernet-Sauvignon, Merlot.

TERROIR : Jíl-vápenec a červený jíl vystavený na severu.

VINIFIKACE : Dlouhá macerace a přečerpávání během fermentace. Zraje v betonových kádích a dubových sudech po dobu 12 měsíců.

charekteristika : Toto víno má sytě granátovou barvu. Jeho vůně je komplexní a koncentrovaná, mísí se v něm tóny kandovaného černého ovoce, lanýžů a orientálního koření (šafrán a vanilka). Jeho chuť je plná, masitá a výrazná, s pevnými, ale hedvábnými tříslovinami.

Vypijte do 10 let.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

LA PROVENQUIÈRE, VINAŘSKÝ A RODINNÝ STATEK OD ROKU 1954

V srdci languedocských vinic, Domaine La Provenquière zachovává vinařské a rodinné dědictví čtyř generací vášnivých vinařů , stejně jako dědictví jedinečného místa ponořeného do téměř pěti století historie.

Právě v Capestang, vinařské vesnici v Hérault, poblíž Béziers a slavného Canal du Midi , stojí za elegantní vstupní branou klidný a majestátní Château de la Provenquière.

Rodina Robert-Boularand zde vyjadřuje veškeré své vinařské know-how prostřednictvím široké škály odrůdových vín IGP Pays d'Oc a IGP Coteaux d'Ensérune v barvách bílé, červené, růžové a oranžové.