Arabesque 2016 Domaine Montvac Vacqueyras

520 Kč / ks
Momentálně nedostupné

červené víno suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klasické elegantní a velice jemné Vacqueyras, Grenache Syrah a Mourvedre.

Rovnováha v eleganci. Harmonie chutí je potvrzena komplementaritou tří odrůd Grenache, Syrah a Mourvèdre. Elegance jemné a elegantní struktury zdůrazňující kontinuitu vjemů, zejména pak kulatost a vytrvalost.

70% Grenache pro svou jemnou strukturu a komplexní aroma ovoce, koření a někdy i lékořice.
Syrah na 25% pro svou barvu, hladkost a třísloviny.
Mourvèdre na 5% pro aromatickou perzistenci, kterou vytváří na patře, a její měkké, pomalu dozrávající taniny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

V roce 1860 se usadil ve Vacqueyras po pouti Francií bednář Louis Avon. Začal zde vyrábět sudy, dařilo se mu a postupně začal kousek po kousku nakupovat i vinice. 

Domaine Montvac v současné době zahrnuje 3 hektary v Gigondas, 17 ve Vacqueyras a 2 hektary Côte du Rhône a  po matce převzala vinice dcera (což je tradice už ve třetí generaci), neznamená to ovšem, že by jejich partneři neměli o víno zájem.  O vinice dnes pečuje Cécile a Jean Duserre.

Snahou je dosáhnout typického harmonického stylu v každé oblasti, do které vinice spadají, s důrazem na kombinaci vhodných odrůd a úcty k terroiru.  Herbicidy a pesticidy jsou vyloučeny  a důraz je kladen na přírodnost,  všechny vína jsou v úrovni udržitelného zemědělství a mají certifikaci Ecocert.  Všechny keře jsou ručně stříhány a tvarovány tak, aby bylo možno optimálně využít slunce.

Vína do láhví plní sami.