Vincila 2017 Domaine Montvac Vacqueyras

bio mimořádné víno
630 Kč / ks
Skladem

MIMOŘÁDNÉ VÍNO červené suché 0.75L

Detailní informace

Detailní popis produktu

Špičkové Vacqueyras – Grenache, Syrah a Mourvèdre z několika nejstarších vinic.

93 bodů International Wine Cellar 

Vinifikace: Ruční sběr a pečlivé třídění, pak pomalé – několika měsíční kvašení s cílem dosáhnout sladěné a elegantní podoby vína. Většina kvasí v betonových tancích, část v demi-muids, velkých dřevěných sudech. Pravidelné potápění klobouku.  Víno nejméně tři roky zraje v láhvích.

Chuť a vůně

Velmi jemné Vacqueyras, dobře vyvážené, lehké vanilkové tóny díky dřevu, plné a komplexní aroma tmavého ovoce, kůže a trocha tabáku.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

V roce 1860 se usadil ve Vacqueyras po pouti Francií bednář Louis Avon. Začal zde vyrábět sudy, dařilo se mu a postupně začal kousek po kousku nakupovat i vinice. 

Domaine Montvac v současné době zahrnuje 3 hektary v Gigondas, 17 ve Vacqueyras a 2 hektary Côte du Rhône a  po matce převzala vinice dcera (což je tradice už ve třetí generaci), neznamená to ovšem, že by jejich partneři neměli o víno zájem.  O vinice dnes pečuje Cécile a Jean Duserre.

Snahou je dosáhnout typického harmonického stylu v každé oblasti, do které vinice spadají, s důrazem na kombinaci vhodných odrůd a úcty k terroiru.  Herbicidy a pesticidy jsou vyloučeny  a důraz je kladen na přírodnost,  všechny vína jsou v úrovni udržitelného zemědělství a mají certifikaci Ecocert.  Všechny keře jsou ručně stříhány a tvarovány tak, aby bylo možno optimálně využít slunce.

Vína do láhví plní sami.