Le Conquérant IGP 2019 vinařství Domaine La Provenquière Languedoc

350 Kč / ks
Skladem

bílé víno suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Le Conquérant“ - DOBYVATEL pochází z výběru  nejkrásnějších terroirů. Je to hladké a jemně dřevité víno k ležení , se zlatým rouchem a tóny bílého dužnatého ovoce a lehce opečených peckových plodů .

100% Chardonnay je nadčasová klasika!

TERROIR : Vinná réva vysazená v roce 1986 na jílovito-vápencových podložích, z nichž některé jsou na štěrku.

VINIFIKACE : macerace slupek následovaná přímým lisováním. Zraje na jemných kalech v sudech a dubových sudech po dobu 12 měsíců.

DEgustace : Toto víno má jiskřivě zlatou barvu. Ve vůni vyjadřuje aroma bílého ovoce zvýrazněné jemně dřevitými a lehce připečenými tóny. Chuť je bohatá, kulatá, s krásnou mastnou texturou.

 

Vypijte do 10 let

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

LA PROVENQUIÈRE, VINAŘSKÝ A RODINNÝ STATEK OD ROKU 1954

V srdci languedocských vinic, Domaine La Provenquière zachovává vinařské a rodinné dědictví čtyř generací vášnivých vinařů , stejně jako dědictví jedinečného místa ponořeného do téměř pěti století historie.

Právě v Capestang, vinařské vesnici v Hérault, poblíž Béziers a slavného Canal du Midi , stojí za elegantní vstupní branou klidný a majestátní Château de la Provenquière.

Rodina Robert-Boularand zde vyjadřuje veškeré své vinařské know-how prostřednictvím široké škály odrůdových vín IGP Pays d'Oc a IGP Coteaux d'Ensérune v barvách bílé, červené, růžové a oranžové.