Le Téméraire IGP 2020 Domaine La Provenquière Languedoc

350 Kč / ks
Skladem

bílé víno suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Le Téméraire“ / SMĚLÝ je směs „Style Provenquière“, která je výsledkem výběru pozemku z nejkrásnějších terroirů vinařství. Víno k ležení v dubových sudech, s kulatým pocitem v ústech a roztaveným dubem, plné jarních vůní, bílých květů, fialek, medu a vinné broskve, zvýrazněné máslovými nuancemi.

ODRŮDY : Semillon, Chardonnay, Vermentino, Viognier, Sauvignon.

TERROIR : Jílovito-vápencové půdy vystavené severu, což této směsi dodává veškerou její svěžest.

VINIFIKACE : macerace kůže následovaná přímým lisováním.  Zraje na jemných kalech v sudech a dubových sudech po dobu 12 měsíců.

Charakteristika : Toto víno má krásnou lesklou barvu se zlatavými odlesky. Ve vůni se projevuje tóny exotického ovoce a pražených aromat podpořených kulatou chutí s roztaveným dubem.

 

Vypijte do 10 let.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

LA PROVENQUIÈRE, VINAŘSKÝ A RODINNÝ STATEK OD ROKU 1954

V srdci languedocských vinic, Domaine La Provenquière zachovává vinařské a rodinné dědictví čtyř generací vášnivých vinařů , stejně jako dědictví jedinečného místa ponořeného do téměř pěti století historie.

Právě v Capestang, vinařské vesnici v Hérault, poblíž Béziers a slavného Canal du Midi , stojí za elegantní vstupní branou klidný a majestátní Château de la Provenquière.

Rodina Robert-Boularand zde vyjadřuje veškeré své vinařské know-how prostřednictvím široké škály odrůdových vín IGP Pays d'Oc a IGP Coteaux d'Ensérune v barvách bílé, červené, růžové a oranžové.