Châteauneuf du Pape Trilogies 2019 Domaine de Fontavin

bio mimořádné víno
995 Kč / ks
skladem je 1ks

MIMOŘÁDNÉ VÍNO červené suché 0.75l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdy hroznů: 80% Grenache noir - 15% Syrah - 5% Mouvèdre.
 
Terroir: Červený jíl a válcované oblázky - pískovec - písčitohlinité terasy.
 
Věk vinic: mezi 40 a 80 lety.

Vinařství: Ekologické zemědělství. Tradiční velikost v poháru, Cordon de Royat (Syrah). Orání, zatravňování každé druhé řady, odstraňování listí a přidávání skopového kompostu pro život půdy.

Vinifikace: ruční sklizeň. Třídění na vinici. Destemming. Domorodé kvasinky. Macerace 3 týdny až 1 měsíc. Opětovné sestavení a děrování. Zrání 12 až 15 měsíců v betonových kádích a polovičních sudech z francouzského dubu (600L).
chuť: Intenzivní rubínová barva. Lichotivá vůně červeného ovoce, lékořice a mátových not. Chuť křupavého černého ovoce, lanýž, garrigue. Je to bohaté, plné víno s hustými a elegantními tříslovinami, podpořené dlouhou dochutí.     

Archivace: 10 let a více.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Sedmá generace vinařů

Vína s osobitým stylem, Základní filosofií vinařství je vyrábět vína s určitou jemností (i jejich enoložka je žena), s důrazem na styl a kvalitu

V sedmdesátých letech se vzali Martine a Michel Chouvetovi, čímž se spojily dvě vinařské rodiny z jižní Rhôny. Postupně rozšiřovali rodinný majetek, v současné době zahrnující 45 hektarů vinic v osmi různých místech Rhôny, od Châteauneuf du Pape po vinice na dohled hor „Dentelle de Montmirail“.