Chateauneuf du Pape La Crau de Ma Mère 2017 Domaine Par Vignobles Mayard

mimořádné víno
1 340 Kč / ks
Skladem

 MIMOŘÁDNÉ VÍNO červené suché 0.75l

 

 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Naprosto špičkové Chȃteauneuf du Pape z velmi starých vinic na slavné a prestižní vyvýšenině La Crau. 65 % Grenache z 80 letých vinic, 15 % Syrahu a 20 % Mourvèdre. Robert Parker je nazval „ovocnou bombou“ a dal 94 bodů.

Terroir: Několik velmi starých vinic v severní části Chȃteauneuf du Pape na vyvýšené planině La Crau, obecně považované za špičku oblasti. Vinice jsou pokryté známými kulatými diluviálními oblázky („galets roulés), vápencové miocénní podloží.

Cuvée: Víno obsahuje 65 % Grenache z 80 letých vinic (vinice byla osazena po fyloxeře 1898), 15 % Syrahu z 25 letých vinic a 20 % Mourvèdre z mladých 10 letých vinic.

Vinifikace : Sklízí se plně zralé hrozny, pouze ručně s přísnou kontrolou kvality hroznů, kompletně se otrhává, nenechávají se třapiny. Jen gravitací se hrozny dopravují do cementových 100 hl tanků, kde tradičně kvasí tři až čtyři týdny bez přidaných kvasinek při nízké teplotě. Používá se potápění klobouku a přečerpávání s cílem maximálně využít aromatický i barevný potenciál hroznů. Víno dozrává zčásti v mladých, zbytek ve starých 200l dřevěných sudech po 15-18 měsíců.

Chuť a vůně: Velmi tmavá červená barva. Ve vůni se objevují bylinky, borůvky, trochu cedru, pak červené ovoce. Dominuje zde výjimečně koncentrovaná a plná chuť Grenache, černé třešně, ostružiny a černý rybíz, lékořice, mírně i pepř. Taniny jsou jemné a víno postupně rozvíjí několik chuťových vrstev. Dlouhá dochuť s troškou čokolády.

Potenciál 10 až 15 let.

Matka zmíněná v názvu je prababička Marie-Louise Mayard, narozená ještě v 19. Století.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chateauneuf du Pape
La Crau de Ma Mère:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Pátá generace vinařů rodiny Mayard má na starost 43 hektarů vinic v Chȃteauneuf du Pape, včetně osmi hektarů na nejslavnější oblasti La Crau. Vinařství vede Francoise Roumieux, je to tedy další vinařství vedené ženou, pomáhá jí enolog Philip Cambié (stejný jako u Fond Croze).

Mayard se orientuje na udržitelné zemědělství, tradiční a převážně ruční práci na vinici. Podobně jako většina vinařů v Chȃteauneuf du Pape přísahá rodina Mayard na Grenache, hovoří o ní jako o královské odrůdě a je základem, na kterém jsou vystavěna všechna cuvée.